Czym jest polimocznik?

Wiele osób, które nie zajmują się zawodowo izolowaniem zbiorników czy pokrywaniem posadzek zabezpieczającymi powłokami nie wie czym jest hydrolizacja. Polimocznik do niej użyty to zamiennik dla farby czy włókna szklanego, który jest do tego bardzo elastyczny i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Jest bardzo przyszłościowym produktem, co potwierdzają jego liczne zalety.

Zalety stosowania hydrolizacji

hydroizolacja polimocznikiemJako że polimocznik jest bardzo sprężysty, hydrolizacja przebiega w sposób bardzo szybki i jest skuteczna. Po nałożeniu warstwy można spokojnie korzystać z traktowanego nim materiału, bez obaw o przetarcie się go lub starcie powłoki. Po hydrolizacji polimocznikiem można być pewnym, że dany element będzie odporny na działanie wody, która nie wsiąknie w niego. Pokryte polimocznikiem rury są także wysoce uszczelnione i zabezpieczone przed działaniem kwasów i zasad. Nie trzeba obawiać się o brak jego przywierania do elementów stalowych i betonowych, bo bez problemu łączy się z tego rodzaju materiałem. Jeżeli w zakładzie pracy wymagana jest hydroizolacja polimocznikiem nie trzeba się obawiać o znaczny przestój w pracy, bo jest to szybko schnący związek chemiczny i ma krótki czas wiązania. Wysycha w bardzo szybkim tempie i można od razu po wysuszeniu używać danej części. Przy zabezpieczonej polimocznikiem podłogi nie trzeba obawiać się, że częste zmiany temperatury wpłyną na jej pokrywę zabezpieczającą.

Polimocznik ma wiele zalet, jednak największą z nich jest to, że może z powodzeniem zastąpić epoksydy. Hydrolizację tym związkiem wykonuje się coraz częściej, co ma również wpływ na wygląd elementów wokół nas – coraz częściej można spotkać potraktowane tym sposobem zbiorniki, oczka wodne, baseny, a nawet fundamenty i ściany domów. Również podczas budowania mostów i ogromnych konstrukcji coraz częściej sięga się po hydrolizację za pomocą polimocznika.