Czy żywność ekologiczna i zabiegi kosmetyczne zapewniają dobry wygląd?

Media wciąż promują pozytywny wpływ zdrowego stylu życia, nic dziwnego, że staje się on coraz modniejszy. Dodatkowo wciąż rosnąca ilość chorób cywilizacyjnych jak otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa, sprzyjają rozwój tego trendu.

Zasady zdrowego stylu życia

ekologiczne i zdrowe produktyZdrowy styl życia wbrew pozorom, wcale nie jest trudny. Ogranicza się on do przestrzegania kilku prostych zasad. Pierwszą z nich jest rozpoczynanie dnia od śniadania, składającego się z pełnoziarnistych produktów. Z zdrowym odżywianiem, wiążą się również regularne posiłki, urozmaicona dieta, a także świadomy wybór produktów. Ważne jest, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość energii, nie podczas jednego posiłku, a czterech, pięciu, spożywanych co 3 godziny. Powinny one być wprowadzane o stałej porze, aby zapewnić metabolizmowi regularne tempo metabolizmu, a także zapobiec odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Istotna jest także rozmaitość posiłków, uzyskasz to, wprowadzając do diety różne owoce i warzywa, a także zmieniając rodzaje spożywanego mięsa. Świadome zakupy, mają duży wpływ na jakość Twojego pożywienia. Unikaj słodyczy, słonych przekąsek oraz wysoko przetworzonej żywności. Są one źródłem pustych kalorii, łatwo przyswajalnego cukru, a także konserwantów, glutaminianu sodu i soli. Poza odpowiednim odżywianiem, niezbędne jest także nawadnianie organizmu. Dziennie powinniśmy wypijać co najmniej 1,5 do 2 litrów wody, dobrze jest także zacząć dzień od szklanki wody na czczo. Same jedzenie to jednak nie wszystko, wprowadź poprawiającą samopoczucie aktywność fizyczną, a także zapewnij sobie relaks i przede wszystkim wysypiaj się, aby dać organizmowi czas na regeneracje. Prawidłowy czas snu to 7-8 godzin, nie dłużej i nie krócej.

Żywność ekologiczna sposobem na młodość?

zdrowa żywnośćŻywność ekologiczna jest uzyskiwana naturalną drogą, bez zastosowania sztucznych nawozów, antybiotyków, a jej przetwarzanie pomija stosowanie chemicznych dodatków do żywności. Dzięki temu ma ona wiele zalet, jedną z nich jest na pewno naturalność oraz wysoka jakość. Poza tym, ekożywność, jest certyfikowana musi więc spełniać ściśle określone normy, aby zachować standardy, stosuje się wysoką kontrolę. Duże walory zdrowotne, sprawiają, że produkty te idealnie nadadzą się dla alergików pokarmowych. Zastosowanie się do procedur, umożliwia zachowanie maksymalnej ilości witamin i składników odżywczych, niezbędnych nam do utrzymania dobrego samopoczucia i młodego, zdrowego wyglądu.

Nasiona chia i microblading dla zdrowego wyglądu

nasiona chiaWiele osób zadaje sobie pytania czym właściwie są nasiona chia, o których się tak często wspomina? Mianowicie są to małe czrne kuleczki, będące nasionami roślin nazywanych szałwią hiszpańską. Jest ona kuzynką mięty oraz melisy. W ciągu ostatnich lat, znacznie wzrosła popularność nasion chia, czyniąc ją składnikiem diety osób, świadomych zdrowego odżywiania. Swoje uznanie zyskały dzięki zapewnieniu organizmowi zrównoważonej energii, jednak to nie wszystkie ich zalety:

  • zmniejszenie ryzyka zachorowań na raka piersi;
  • bogactwo kwasów omega-3, poprawiających pamięć i wspomagających walkę z depresją;
  • przyczyniają się do obniżenia poziomu „złego cholesterolu” zapobiegając w ten sposób chorobom serca i nadciśnieniu;
  • regulują pracę układu trawiennego jednocześnie wspomagając odchudzanie oraz są nisko kaloryczne pozostając wysoko odżywcze;
  • duża zawartość białka, czyni go je produktem również dla wegetarian i wegan;
    dzięki przeciwutleniaczom opóźniają proces starzenia;

Nie do wszystkich jednak przemawia medycyna naturalna, w związku z czym wiele kobiet decyduje się wciąż na zabiegi upiększające jak makijaż permanentny, lifting czy botoks. Każdy zabieg, może przynieść niepożądane skutki uboczne, które mogą pozostać na naszym ciele już do końca życia, a nawet negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Przykładowo stosując botoks, który, jak wszyscy już wiedzą jest naturalną trucizną, stosowana w bardzo małych ilościach w medycynie estetycznej. Jednak zbyt duża jej ilość może spowodować poważne skutki uboczne jakimi czasowe lub długotrwałe porażenie mięśni twarzy, bóle głowy i nudności, a także objawy przypominające grypę. Dodatkowo niekiedy zdarza się, że powoduje on opadnięcie powieki lub rozprzestrzenia się na mięśnie znajdujące się obok miejsca wstrzyknięcia. Efektami ubocznymi makijażu permanentnego najczęściej są opuchlizna skóry, ale niekiedy zakażenia bakteryjne, alergie na pigment, powodująca rany, a później nieestetyczne strupy i blizny. Dlatego, zanim zdecydujemy się na medycynę estetyczną dobrze to przemyślmy i zastanówmy się czy nie lepiej skorzystać z naturalnych ulepszaczy wyglądu.


Warte uwagi informacje dotyczące tematu dostępne są na:


Podsumowanie

Każda kobieta, chce wyglądać pięknie i młodo każdego dnia. Aby nasza skóra wyglądała zdrowiej i młodo, a nasze samopoczucie było lepsze warto popracować na swoim stylem życia i zmianą złych nawyków w dobre. Nie tylko nas to dużo nie kosztuje, ale także przyniesie dużo korzyści dla zdrowia.