Czy warto wykonać makijaż permanentny ust?

Wiele kobiet lubi podkreślać swoją urodę poprzez malowanie ust. Czerwona szminka to oznaka pewności siebie i elegancji, więc jest idealnym dodatkiem do kreacji na imprezę czy do biura. Wadą szminek jest jednak ich nietrwałość – posiłek czy rozmowa szybko mogą sprawić, że straci ona swoją intensywność i po kilku godzinach będzie już niewidoczna. Na szczęście istnieją sposoby, aby zachować wiecznie trwały i wyrazisty kolor ust. 

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego?

zabieg makijażu permanentnego ust łódźSposobem na uzyskanie pięknych ust o niezmiennie intensywnym kolorze i równych konturach jest makijaż permanentny na usta. Kobietom zdecydowanym na zabieg poleca się 3-5 dni przed wizytą przyjmować tabletki zapobiegające wystąpieniu opryszczki. Dzień przed zaleca się również delikatny peeling oraz zadbanie dobre nawilżenie ust. Spotkanie z linergistką w gabinecie rozpoczyna się od wywiadu i ankiety zdrowotnej. Zabieg rozpoczyna się aplikacją środka znieczulającego i rysunku planowanego kształtu ust. Proponowany kontur i barwa powinny minimalizować niedoskonałości i asymetrie warg oraz spełniać oczekiwania klientki. Za pomocą tuszu linergistka najpierw zaznacza kontury, a następnie wypełnia wargi barwnikiem. Zabieg często wykonywany jest techniką 3D, w której stosuje się dwa odcienie w celu uzyskania wielowymiarowości i bardziej pełnych ust. Każdej kobiecie, która chce wykonać zabieg makijażu permanentnego ust Łódź oferuje wiele gabinetów kosmetologicznych z doświadczonymi linergistkami. Pigmentacja trwa od 1 do 2 godzin, a po miesiącu niezbędne jest uzupełnienie barwnika. Po zabiegu usta należy smarować specjalnym kremem lub maścią, zaleca się picie przez słomkę oraz unikanie gorących napojów i ostrych potraw. 

Permanentny makijaż ust, w zależności od indywidualnych predyspozycji utrzymuje się od 2 do 5 lat. Jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet o zbyt małych, wąskich, asymetrycznych lub bladych ustach. Zapewnia uzyskanie precyzyjnego konturu z ładnie zaznaczonym łukiem kupidyna i gwarantuje piękny, młodzieńczy wygląd bez konieczności codziennego malowania się.