Czy ozonowanie jest skuteczne?

Gdy chcemy, by nasze mieszkanie było wolne od wirusów, bakterii, pleśni, grzybów, alergenów i wolnych rodników, to warto zdecydować się na profesjonalne odkażanie. To konieczne, zwłaszcza jeśli my sami lub ktoś z domowników cierpi na alergię. 

Odkażanie ozonem w Krakowie

ozonowanie krakówOzon to gaz, który wykazuje bardzo silne działanie utleniające, co oznacza, że nadaje się do odkażania każdej powierzchni. Niszczy on nie tylko drobnoustroje, ale wszelkie mikroorganizmy oraz usuwa nieprzyjemne zapachy. Sam proces ozonowania jest nieskomplikowany, ponieważ jedyne, czego wymaga, to uruchomienia generatora ozonu. Na skutek tego zostaje on wytworzony w odpowiednim stężeniu i wypuszczony pod pożądanym ciśnieniem. Możemy ozonować zarówno całe pomieszczenia, jak też jego elementy, na przykład łóżka, legowiska zwierząt, czy też lodówki. Natomiast najczęściej, klienci decydują się na ozonowanie mieszkań, zwłaszcza teraz, w dobie globalnej pandemii, gdzie maksymalne zachowanie środków ostrożności i higieny, jest szczególnie ważne. Zatem jeśli chcemy zdecydować się na ozonowanie Kraków jest dobrym miejscem, by skorzystać z takiej usługi. Ozonowanie zabija każdy rodzaj wirusów, bakterii, grzybów, wolnych rodników i alergenów, jest w stanie wyeliminować nawet małe gryzonie, toteż znajduje zastosowanie również w innych branżach. Po przeprowadzeniu zabiegu odkażania, jedyne, co jest konieczne to przewietrzenie mieszkania. Bowiem po dwudziestu minutach, ozon rozpada się do postaci tlenu, tracąc swoje właściwości utleniające.

Koszt ozonowania jest zależny od metrażu odkażanej powierzchni. Natomiast możliwe jest też odkażanie tą metodą samochodów, z czego bardzo chętnie korzystają osoby trudniące się usługami przewozowymi lub spędzające w aucie bardzo dużo czasu.