Imprezy firmowe

Czy fotobudka sprawdzi się na imprezie firmowej?

Obecnie także i w Polsce coraz bardziej popularne staję się organizacja firmowych imprez. Tyczy się to zwykle tych większych korporacji, choć nie tylko. Jako że nadal jest to stosunkowo nowe rozwiązanie to podpowiadamy jak zabrać się do organizacji takiej imprezy i jakie rozwiązania mogą się na niej sprawdzić, a także i ją uatrakcyjnić.

Imprezy firmowe – słowo wstępu

Imprezy firmoweImprezy firmowe tak popularne na zachodzi do Polski trafiły stosunkowo niedawno. Jednak już teraz na rynku powstało wiele agencji zajmujących się organizacją tego rodzaju imprez w różnych wersjach. Ogólnie do imprez firmowych można zaliczyć takie rodzaje imprez jak:

 • imprezy integracyjne,
 • imprezy wieczorne
 • konferencje
 • wyjazdy incentive

W Polsce najpopularniejsze jednak obecnie są imprezy integracyjne. Co zatem wypada wiedzieć o ich organizacji?

Imprezy integracyjne – coś więcej niż zabawa

Imprezy firmoweImprezy integracyjne choć coraz bardziej popularne bardzo często kojarzone są z zabawą mająca na celu poprawienie firmowych nastrojów i poprawienie atmosfery jaka panuje w firmie. Jednak cel takich eventów jest zdecydowanie bardziej daleko idący. Celem firmowej integracji jest owszem poprawienie relacji społecznych w firmie i ich zacieśnienie, ale przy tym wszystkim chodzi o to by poprawić współprace pracowników, tak by w trakcie powierzonych im zadań potrafili w taki sposób współpracować by jak najefektywniej realizować konkretne zadania, co bezpośrednio przekłada się na to jak firma funkcjonuje. Z tego względu kwestia organizacji tego rodzaju imprez oraz dbanie o wewnętrzną integracje prawników jest kwestią bardzo ważną, której warto poświecić nieco uwagi.

Organizacja imprezy integracyjnej – rozwiązania, atrakcje, fotobudka, gra kto zabił…

FotobudkaZorganizowanie samego przyjęcia to trochę za mało by pracowników zintegrować i chyba wszyscy dobrze wiedza jak tego typy imprezy się kończą. Każdy kręci się po sali bez wyraźnego celu, nie zbyt często podejmując jakąkolwiek rozmowę, a co za tym idzie integracja w takiej sytuacji wypada delikatnie mówiąc średnio. Dlatego warto zadbać o rozwiązania, które zachęca do integrowania i rozluźni atmosferę. Ciekawą opcją jest chociażby foto budka. Rozwiązanie stosunkowo nie aż takie drogie, a skłoni ludzi do robienia sobie wspólnych zdjęć. Co niewątpliwie posłuży zacieśnianiu znajomości, a zabawa będzie tym lepsza im będzie weselsza, dlatego dobrze by do takiej foto budki były dołączone dodatkowe zabawne akcesoria takie jak choćby:

 • duże kolorowe okulary
 • peruki
 • kapelusze
 • maski

A także i wiele innych akcesoriów wszystko zależy od pomysłu. Foto budka to oczywiście tylko jeden z pomysłów na zapewnienie atrakcji na imprezie integracyjnej. Inną ciekawą opcją jest zorganizowanie gry w „kto zabił”. Zabawa polega na tym, że osoby zaproszone na imprezę otrzymują kartki z rolami w które na imprezie maja się wcielić. Ktoś z gości umiera, ktoś inny zabił, należy znaleźć winnego. Taka zabawa świetnie niweluje bariery i uczy współpracy. Innym ciekawym rozwiązaniem jest tajemniczy pokój. Wówczas to gości dzieli się na grupy, wprowadza się ich do pokoju, który zostaje zamknięty, otrzymują oni jakaś wskazówkę i określony czas jaki mają na wydostanie się z pokoju. Jedna wskazówka prowadzi do drugiej i tak dalej, aż uda się znaleźć klucz. Gra ta chyba w najbardziej dobitny sposób uczy współpracy, ale także pozwala sprawdzić jakie cechy mają pracownicy, kto nadaje się na lidera, kto jest kreatywny i tak dalej. Jest to zatem także dobry sposób na sprawdzenie mocnych stron pracowników.


Więcej w tym temacie znaleźć można na:

 • Abrakadabrafotobudka.pl – fotobudka do wynajęcia na imprezy
 • Hrs.com – strona, gdzie znajdzie się idealny hotel na imprezę firmową
 • Aalanaprzod.com.pl –  restauracja lub catering na imprezę integracyjną

Podsumowując temat:

Gry i atrakcje takie jak chociażby fotobudka, tajemniczy pokój, gra w „kto zabił” to bardzo dobry pomysł na zniesienie barier społecznych, zacieśnienie relacji między pracownikami i poprawienie umiejętności współpracy. Pamiętać jednak należy, żeby wybrane rozwiązania i atrakcje pasowało klimatycznie do całej imprezy. Jeśli nie mamy pomysłu na organizacje takiej imprezy to zawsze jej przygotowanie możemy zlecić firmie zajmującej się organizacją takich eventów.