klimatyzacja

Co warto wiedzieć o klimatyzacji?

Podczas upalnych dni każdy marzy o trochę wytchnienia w chłodzie. Dlatego coraz większa liczba osób decyduje się na montaż klimatyzacji w swoim domu. Jednak wybór odpowiedniego urządzenia na pewno nie będzie należał do łatwych.

Jakie są sprzedawane rodzaje klimatyzacji?

klimatyzacjaJeśli zdecydujemy się na montaż klimatyzacji w naszym domu, to kolejnym aspektem do rozważenia będzie rodzaj urządzenia na jaki się zdecydujemy. Jeśli w piszemy w wyszukiwarkę frazę „klimatyzacja sprzedaż” to możemy się przekonać, że wybór klimatyzatora nie będzie taki łatwy. Pośród wielu modeli możemy spotkać:

 • klimatyzatory typu spilit,
 • klimatyzatory przenośne,
 • klimatyzatory multisplit.

Klimatyzatory spilit są najbardziej popularne. Na ich budowę składa się urządzenie zewnętrzne oraz wewnętrzne. Część wewnętrza jest zbudowana z:

 • parownika,
 • filtru,
 • wentylatora,
 • układu sterującego.

Natomiast część zewnętrzna składa się z:

 • agregatu,
 • skraplacza,
 • wentylatora.

Klimatyzatory typu spilit, ze względu na to, w jakim miejscu zamontować można urządzenie zewnętrzne, można podzielić na:

 • ścienne,
 • podsufitowe,
 • przypodłogowe,
 • kasetonowe,
 • kanałowe.

Podobnie działają klimatyzatory typu multisplit, jednak zamiast jednego urządzenia wewnętrznego, jest kilka podłączonych do jednego urządzenie zewnętrznego. Jeśli chodzi o klimatyzatory przenośne, to są one najbardziej praktyczne, z tego względu, że możemy zmieniać ich położenie i zależnie od potrzeb chłodzą nam wybrane pomieszczenie. W przypadku tych klimatyzatorów potrzebne jest tylko okno, przez które przy pomocy rury będzie odprowadzane ciepłe powietrze.

Jakie są części zamienne do klimatyzatorów?

klimatyzacjaW przypadku jeśli nasza domowa klimatyzacja się popsuje, to nie musimy od razu wymieniać całego sprzętu. Czasem wystarczy wymienić tylko jeden element, który akurat się zepsuł. Na rynko jest bardzo duża oferta części zamiennych AGD, dlatego ze znalezieniem odpowiedniej części na pewno nie będzie problemu. Wśród najbardziej popularnych części zamiennych do klimatyzatorów można znaleźć filtry, czujki, korytka na rurki oraz inne elementy instalacji, moduły oraz obudowy. Jeśli chcemy, aby nasza klimatyzacja była sprawna przez wiele lat powinnyśmy o nią odpowiednio dbać oraz do jej czyszczenia używać specjalistycznych środków.

Czy warto skorzystać z serwisku klimatyzacji podczas montażu tego urządzenia?

Montaż klimatyzacji Montaż klimatyzacji nie jest na pewno łatwym zadaniem, dlatego większość osób korzysta z usług profesjonalistów. Serwis klimatyzacji z Warszawy oferuje usługi, które nie tylko polegają na sprzedaży klimatyzatorów, ale także na ich montażu. Jeśli chodzi o montaż klimatyzatorów typu split, to należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie miejsce, w którym znajdzie się klimatyzator. Urządzenie wewnętrzne powinno znaleźć się w odległości 15 centymetrów od każdej ze ścian, czy sufitu. Dobrze także, aby powietrze, które wylatuje z klimatyzatora nie działało bezpośrednio na ludzi, dlatego dobranie odpowiedniej wysokości także jest konieczne. Jeśli chodzi o montaż urządzenia zewnętrznego, to dobrze, aby odległość między urządzeniem z wewnątrz oraz tym na zewnątrz nie była za duża. Jednostki zewnętrzne można montować bezpośrednio na gruncie, na ścianie lub na dachu. Serwis, który zajmuje się montażem najczęściej wykorzystuje specjalny stelaż, na którym dopiero montuje się urządzenie zewnętrzne oraz wewnętrzne.


Więcej w tym temacie można znaleźć na:


Podsumowanie

Klimatyzacja do niedawna uchodziła za urządzenie luksusowe, jednak obecnie coraz więcej osób decyduje się na jej montaż w swoim domu. Dzięki niej podczas upalnych dni możemy znaleźć trochę wytchnienia w domowym zaciszu. Rynek jest pełny przeróżnych urządzeń, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.