DJ na wesele

Co będzie Ci potrzebne, gdy chcesz zostać DJ na wesele?

Nie można wymarzyć sobie lepszego zajęcia, niż takie, które łączy w sobie pasję i możliwość zarabiania pieniędzy. Branża ślubna bardzo dynamicznie się rozwija i popyt na wszelkie usługi z nią związane nie maleje. Zostanie DJ może okazać się doskonałym pomysłem, pod warunkiem, ze wiesz jak się do tego zabrać.

DJ na wesele to dobry biznes

DJ na weseleMuzyka jest jednym z najważniejszych elementów wesela, decyduje o tym, czy będzie udane i czy goście przetańczą całą noc. Większość par stoi przed dylematem – wybrać zespół, orkiestrę, a może najlepszy będzie DJ weselny? Największym zainteresowaniem cieszyły się dotychczas zespoły na wesele, jednak ta tendencja zaczyna się zmieniać, ponieważ Nowożeńcy coraz częściej chcą usłyszeć na swoim weselu muzykę taneczną i różnorodną, a nie jedynie biesiadną. Jeśli poważnie myślisz o zostanie DJ, to z pewnością pod kilkoma względami masz przewagę nad pozostałymi. Przede wszystkim zatrudnienie DJ jest dużo tańsze niż wybranie kapeli, ponieważ działa on w pojedynkę i nie ma tyle kosztownego sprzętu. Jak wiadomo wesele jest kosztownym przedsięwzięciem, tym bardziej wielu parom zależy wprowadzeniu oszczędności, tam gdzie tylko jest to możliwe. Dodatkowo jako DJ weselny możesz zaproponować znacznie większy repertuar i nie musisz robić wielu długich przerw. Mimo wszystko jest to ważne, bo trudno bawić się do białego rana bez muzyki.

Wodzirej i DJ na wesele w jednym!

DJ na weseleJeśli chcesz być dobrze opłacanym DJ na wesele, musisz zadbać o wizerunek i rozwój osobisty. Większość zespołów weselnych pełni także rolę wodzirejów. By od nich nie odstawać także powinieneś zaproponować takie usługi. Przeciwnym przypadku konieczne będzie dodatkowe wynajęcie wodzireja, co wiąże się z dodatkowymi kosztami dla Pary Młodej. Jeśli zaś DJ i wodzirej jest jedną osobą, to opłaca się to bardziej zarówno narzeczonym jak i Dj, który może nieco podwyższyć swoją gażę. Niekiedy pary życzą sobie, by w drodze do kościoła lub podczas błogosławieństwa towarzyszyła im muzyka, jeśli więc grasz na jakimś instrumencie (np. skrzypcach lub trąbce) to będzie to Twoim dodatkowym atutem.

Video marketing dobrym sposobem reklamy

Video marketingTrendy w mediach społecznościowych na ten rok wyraźnie mówią tym, że nadal wielką rolę będzie odgrywać video. Jeśli chcesz dotrzeć o szerokiego grona odbiorców, to powinieneś trzymać się tych dwóch elementów. Przede wszystkim załóż sobie profil na portalu społecznościowym i opisz oferowane przez siebie usługi. W tym celu możesz przygotować spoty reklamowe, obrazujące fragmenty wesel z Twoim udziałem lub nagrać opinie klientów. To zwiększy Twoją wiarygodność i pozytywnie wpłynie na wizerunek. Wideo marketing to doskonałą forma reklamy, zwłaszcza w branży muzycznej.

W czym przyda się adres na wynajem?

biuroNikt nie lubi załatwiania formalności. To pracochłonne zajęcie i łatwo pogubić się natłoku dokumentów. Jeśli chcesz prowadzić swoją działalność, ale przeraża Cię związana z tym ilość formularzy i innych papierkowych kwestii, możesz zdecydować się na wirtualne biuro. Jest to usługa ciesząca się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ niweluje koszty związane z wynajęciem lokalu na siedzibę firmy oraz zatrudnieniem pracowników biurowych. Dodatkowo zyskujesz zarejestrowanie firmy pod adresem danego centrum biznesowego, co jest dużym atutem, gdy prowadzi się firmę mobilną lub w domu. Korzyści wynikające z korzystania z wirtualnego biura to:

  • wcześniej wspomniany adres na wynajem,
  • wsparcie prawne, księgowe, informatyczne,
  • zarządzanie telefonami, faksami, skrzynką mailową i korespondencją,
  • przechowywanie dokumentów,
  • założenie rachunku firmowego,
  • wyrabianie pieczątek, wizytówek itp.

Jest to optymalne rozwiązanie dla osób pragnących założyć własną firmę bez dużego nakładu czasu i pieniędzy, dlatego warto je przemyśleć.


Więcej w tym temacie można znaleźć na:


Podsumowanie

Droga od postanowienia o byciu DJ na wesele do otrzymania pierwszego zlecenia może okazać się długa i wyboista. Jednak przy odpowiedniej organizacji i biznesplanie może okazać się rewelacyjnym pomysłem na siebie.