noclegi turystyczne

Gdy chcemy uatrakcyjnić nasze noclegi – porady

Kiedy prowadzimy hotel albo pensjonat i oferujemy noclegi ważne jest aby pokoje spełniały określone standardy. Każdy kto wybiera najodpowiedniejsze miejsce na wakacje, czy spędzenie wolnego czasu, zdecydowanie kierujemy się określonymi wymaganiami. Każdy ma jednak inne wymagania i to czy nasze noclegowe miejsce będzie uniwersalne zadecyduje o jego sukcesie.

Noclegi na wakacje – czym kierujemy się przy ich wyborze

noclegi w pensjonacieNie będzie to łatwe zadanie, zorganizowanie noclegów, które zapewnią zaspokojenie potrzeb każdego z klientów. Możemy skupić się na przyciąganiu określonej grupy społeczności albo postawić na uniwersalność i dostosować swoje miejsce, tak, aby każde znalazł u nas coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli chcemy stać się miejscem uniwersalnym i chcemy aby nasze noclegi, na przykład w Wiśle, były dla każdego, zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na rozszerzenie swojego wyposażenia i oferowanych atrakcji. Powinniśmy również zapewnić sposoby na spędzanie czasu wolnego ludziom w każdym przedziale wiekowym. Jakie elementy zadecydują o naszym powodzeniu? Mogą to być między innymi:

  • boisko sportowe
  • plac zabaw dla dzieci
  • basen i spa
  • punkty gastronomiczne

Boisko sportowe jest to z całą pewnością dobra inwestycja. Jeśli nasz pensjonat mieści się w górach, nasi goście mogą mieć problem z dostępem do innych niż zwiedzanie i wędrówki po górach atrakcji. Świetnym pomysłem będzie zatem danie im możliwości zagrania w którąś z gier zespołowych.

Plac zabaw dobrego producenta niezbędny element każdego pensjonatu

plac zabaw dla dzieciMyśląc o dzieciach, które będą gościć w naszym hotelu czy pensjonacie należy również zadbać o ich czas wolny. Skoro są na wakacjach, a górskie powietrze jest bardzo zdrowe, najlepiej będzie zapewnić im możliwość zabawy na świeżym powietrzu. Duże możliwości da im plac zabaw. Będą mogli razem ze swoim rodzeństwem, albo z nowo poznanymi znajomymi cieszyć się z zabawy na którymś z elementów placu. Oczywiście należy pamiętać o tym, żeby zapewnić również odpowiednie bezpieczeństwo. Powinniśmy tak zorganizować plac zabaw, aby rodzice mogli zostawić dzieci same albo pod opieką starszego rodzeństwa. Wszystkie wybrane sprzętu muszą spełniać określone wymagania i posiadać niezbędne atesty. Jeśli chodzi o zapewnienie atrakcji w razie brzydkiej pogody w grę wchodzą głównie dzieci, dorośli zorganizują sobie czas nawet podczas deszczu. Można wziąć pod uwagę zrobienie wewnątrz bawialni. Będzie to specjalny pokój, w którym dzieci będą mogły wybierać spośród wielu zabawek i również sprzętów do zabawy. Może się tak znaleźć basen z piłeczkami, czy mini park linowy. Z elementami plastikowymi dla większego ich bezpieczeństwa. Poza dziećmi często naszymi gośćmi mogą być również osoby starsze. Dobra formą na zorganizowanie im wolnego czasu jest siłownia zewnętrzna. Oczywiście może ona służyć nie tylko tej grupie naszych gości. Zarówno osoby dorosłe czy dzieci, wszyscy mogą korzystać ze sprzętów, w jakie będzie wyposażona. Jednak jeśli chodzi o korzystanie z niej dzieci, wtedy należy zwrócić na nie szczególną uwagę, bo nie są to do końca bezpieczne urządzenia.

Kabiny na podczerwień jako główna atrakcja w kąciku spa

sauna z kabiną infraredPozostaje jeszcze jedna forma zapewniania atrakcji na czas wolny naszych gości. Zdecydowanie atrakcją dla każdego naszego odwiedzającego będzie basen i kącik spa. Basen oczywiście może być idealny do zabawy dla dzieci, jednak należy pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa i pomyśleć należy o ratowniku. Oczywiście głębokości zbiorników również muszą zostać odpowiednio dostosowane. Poza tym, już bardziej dla dorosłych bardzo atrakcyjny może być gabinet odnowy biologicznej. To tam będą mogli się zrelaksować i poprawić coś w kondycji swojego organizmu. Oczywiście bardzo popularne stają się ostatnio sauny. Można zainwestować w tradycyjną saunę parową, jednak warto postawić na nowoczesność. Dobrym pomysłem, który przyciągnie zaciekawionych klientów będą kabiny infrared. Jest to sauna, która działa na zasadzie promieniowania podczerwonego. Osoba, która korzysta z kabiny poddawana jest działaniu elektromagnetycznego promieniowania podczerwonego, które wywiera na nasz organizm działanie pro-zdrowotne.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Alepokoje.pl – strona internetowa prezentująca noclegi w Wiśle i Szklarskiej Porębie
  • Irspa.pl – witryna internetowa firmy oferującej kabiny infrared na podczerwień
  • Ringpol.pl – strona internetowa firmy tworzącej siłownie zewnętrzne
  • E-hotelarz.pl – portal internetowy poświęcony branży hotelarskiej

Zdania podsumowujące

Warto zastanowić się na zastosowaniu elementów, które zdecydowanie uczynią nasze miejsce noclegowe atrakcyjniejszym. Dbając o potrzeby każdego naszego gościa, z całą pewnością odniesiemy sukces, nie tylko na jeden sezon.