Certyfikaty scrum master

Scrum jest metodą, w której najważniejsza jest praca zespołowa. Takie zespoły działają najczęściej samodzielnie i same organizują sobie swoją pracę. Dzięki temu osoby w tym zespole czują więź z firmą oraz wzrasta ich poczucie samodzielności. Dlatego też bardziej angażują się oni w swoją pracę i uczą się pracy zespołowej i wspólnego podejmowania decyzji w różnych dziedzinach. Jak zdobyć taki certyfikat?

Jak zdobyć certyfikat professional scrum master?

certyfikat scrum master po szkoleniuPosiadanie certyfikatu scrum master zapewnia nam znajomość podstawowych zasad zarządzania projektami za pomocą metody scrum. Dzięki temu szkoleniu mamy wiedzę na temat ról w zespołach scrumowych oraz zasad ogólnej metodyki współpracy. Aby uzyskać certyfikat scrum master po szkoleniu należy przystąpić do egzaminu sprawdzającego naszą wiedzę i doświadczenie w posługiwaniu się metodyką scrum. Do takiego egzaminu może podejść praktycznie każdy niezależnie od tego jaką posiada wiedzę oraz jakie kursy odbył wcześniej. Wiedza do egzaminu będzie nam jednak potrzebna, lecz nie jest to niesłychanie obszerny materiał, ponieważ opanować trzeba jedynie przewodnik Scrum Guide, który posiada zaledwie kilkanaście stron. Określa on przede wszystkim zbiór podstawowych zasad, którymi musimy kierować się zarządzając projektami przy pomocy metodyki scrum. Takie szkolenia są ogólnie bardzo łatwo dostępne i możliwe są do zaliczenia w krótkim czasie bez konieczności wydawania na niego dużej ilości pieniędzy. 

Szkolenia scrum master są dostępne w języku polskim, jak i angielskim, a lektura jego przewodnika nie zajmuje dużo czasu. Wiadomości zawarte w takich przewodnikach są krótkie i zwięzłe, dlatego też z pewnością każdy bez większego wysiłku jest w stanie się ich nauczyć. Posiadanie takiego certyfikatu daje duże możliwości zawodowe i ogólny rozwój osobisty.