Cena gazu bojowego

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie obronić się samodzielnie przed napastnikiem. Istnieje bardzo wiele możliwości, w których możemy wykorzystywać profesjonalne środki ochrony dostępne bez specjalnych zezwoleń. W ten sposób niezwykle łatwo jesteśmy w stanie osiągnąć skuteczną ochronę.

Niedrogi gaz bojowy do obrony

gaz pieprzowyJedną z bardzo skutecznych metod jest wykorzystywanie gazów bojowych. Wśród nich bardzo często wybierany jest gaz pieprzowy. Dostępny jest on w opakowaniach różnych wielkości. Najchętniej wybierany jest taki rozmiar, który jesteśmy w stanie schować do kieszeni. Pozwala nam to zabrać go ze sobą tak naprawdę wszędzie. Warto jest go mieć między innymi wtedy, gdy przemieszczamy się nocą po nieznanym nam obszarze, albo, gdy obawiamy się, że w danym miejscu możemy zostać napadnięci. Warto jest go przede wszystkim używać z odpowiednim rozeznaniem. Przede wszystkim nie powinniśmy go stosować podczas wietrznego dnia. Może się bowiem zdarzyć, że dojdzie wtedy do nieoczekiwanego podmuchu wiatru i opar gazu poleci w naszą stronę. Gaz pieprzowy powoduje poważnie podrażnienia oczu oraz układu oddechowego. Dzięki tym właściwościom jest on w stanie na jakieś piętnaście do dwudziestu minut skutecznie obezwładnić napastnika. Daje nam to czas na ucieczkę, albo wezwanie pomocy. Z tego też powodu warto jest mieć go przy sobie. Nigdy nie wiadomo kiedy będzie nam on potrzebny.

Opakowania z gazem pieprzowym kosztują około stu złotych. Jest to oczywiście średnia cena tego produktu. Warto jest pamiętać, że małe opakowanie będzie nieco tańsze. Zazwyczaj różnica w cenie pomiędzy najmniejszym dostępnym opakowaniem, a opakowaniem nieco większym wynosi trzydzieści złotych. Wydaje mi się, że na początek w zupełności wystarczy najmniejszy rodzaj opakowania.