Alternatywa dla tradycyjnego materaca

 

Chcąc zakupić nowe łóżko tudzież szukając po sklepach internetowych nowego materaca coraz częściej możemy natknąć się na niespotykane u nas posłanie składające się jedynie z materaca. Moda na te nietypowe „łóżka” przywędrowała do nas z kraju Kwitnącej Wiśni i choć warianty europejskie nieco się różnią od japońskich to jednak zachowują wciąż wszystkie ich zalety.

Czym jest futon?

FutonyW Japonii tradycyjnym posłaniem nie jest łóżko, lecz sam materac nazywany futonem. Jest to bardzo ekologiczna i wygodna alternatywa dla tradycyjnego łóżka, która przez wzgląd na wszystkie swoje zalety zaczyna być coraz bardziej popularna również u nas, w Europie. Tradycyjne, japońskie futony różnią się od naszych europejskich, które zostały dostosowane w taki sposób, aby osoby przyzwyczajone do spania na łóżkach nie odczuły mniejszego komfortu podczas korzystania z futonu. Europejski futon jest znacznie grubszy od japońskiego, a także najczęściej wypełniony różnego rodzaju piankami podczas, gdy w Japonii materace te wypełniane są najczęściej bawełną. Futon coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w naszych mieszkaniach głównie ze względu na oszczędność powierzchni oraz ich wielofunkcyjność. Taki futon bowiem można w prosty sposób po spaniu zwinąć w rulon, co pozwala nam zaoszczędzić dodatkowej przestrzeni w domu. Ponadto zrolowany do połowy może nam posłużyć, jako wygodny fotel lub leżanka, a dzięki właśnie opcji rolowania możemy też swobodnie zabrać go ze sobą chociażby pod namioty.

Futony posiadają znacznie więcej zalet, jak chociażby fakt, że są niezwykle ekologicznym rozwiązaniem, więc są także polecane osobom cierpiącym na alergię. Ponadto dopasowują się idealnie do sylwetki ciała podpierając odpowiednio kręgosłup, więc mogą być stosowane przez osoby borykające się z problemami z kręgosłupem. Zapewniają także odpowiednią cyrkulację powietrza podczas snu i wspomagają utrzymanie równomiernej temperatury naszego działa podczas snu.